Reisile peale vaktsineerimist 05.03.16 / Lastehaigused

Külastaja küsib:

Tere!

Meil on plaanis minna beebiga reisile peale 3 kuu (lastehalvatuse) vaktsineerimist. Kas seda on võimalik teha juba järgmisel päeval peale vaktsineerimist või tuleks anda beebile aega nö vaktsiiniga kohaneda? (mõnedel juhtudel olen kuulnud, et võib tõusta palavik).

Arst vastas:

Tiia Voor

dr Tiia Voor

Pediaater

Tartu Ülikooli Kliinikumi Lastekliinik

Tere!

Kolmekuusele lapsele tehakse mitu vaktsiini korraga - lastehalvatuse, difteeria, teetanuse, läkaköha, hemofiilus B ja rotaviiruse vastu. Pärast vaktsineerimist võib tõusta palavik, võib tekkida vedelam iste. Ühekordne vaktsineerimine ei anna veel kaitset nende haiguste vastu. Peaks väga tõsiselt kaaluma, kas nii väikse lapsega on mõistlik reisile minna, eriti veel puhkusereisile. Loomulikult, kui sõit on vajalik, siis peab selle ette võtma.

Lugupidamisega,
Tiia Voor

Kas see arutelu oli kasulik?

Nõuanded teemal: Lastehaigused

vaktsineerimine

Tere.

Kas Türki reisile sõites on vaja 4- aastast ja 11-kuust last eelnevalt millegi vastu vaktsineerida. Kui jah, siis mille vastu ja kus seda teha saab?

Ette tänades, Merike

Vastas dr Maret Eller

Lugupeetud Merike!

Türki sõitmiseks ei ole nõutud vaktsineerimist, kuid olenevalt sõidu olemusest, kestvusest jne., on mõned vaktsineerimised soovitavad. Täpsema informatsiooni saamiseks helistage ...

Loe edasi


Vaata kõiki nõustamisi