Lapsel sugelevad punnid tervel kehal 17.06.15 / Lastehaigused

Külastaja küsib:

tere.lapsel jalgadel seljal ja kõhul punnid.mis sügelevad väga hullusti.enne olid ka laigud seljal ja kõrvadetaga koos punnidega aga nüüdseks laigud kadunud.. eelnevalt on ka olnud aga ainult kaheks päevaks nüüd jälle ja kestab pikkemalt. saatsin teile pildi see on tehtud siis kui need tulid aga punnid mis seal on on nüüdseks tervel kehal.. ja minu arust tuleb neid punne igapäevaga aina juurde.

Arst vastas:

Tiia Voor

dr Tiia Voor

Pediaater

Tartu Ülikooli Kliinikumi Lastekliinik

Tere!

Ilma punne oma silmaga nägemata (näiteks kõhul olevat löövet) on väga raske diagnoosi panna. See võib olla allergiline lööve, kas lööbe põhjuseks on kass, selles ma kahtlen. Pigem võiks olla tegemist mingisuguse maiustustest või jookidest tingitud lööbega ja teised sagedasemad lööbetekitajad on: tsitrusviljad, maasikad, tomat, herned, pähklid, mandlid, šokolaad, kakao, mesi. Neid võiks lapse menüüs nii kaua vältida, kuni lööve on nahal.
Kas ka teistel pereliikmetel on löövet? Kui jah, siis ei saa välistada nakkushaigust, näiteks sügelisi, kuigi sügelised ei lähe kõrva taha, nagu Teie lapsel alguses oli.
Sügeluse vähendamiseks sobiks Zyrtec 5 tilka 2 korda päevas. Selle vene kreemi kohta ei osma ma midagi arvata, sest ma ei tea, mida see sisaldab ja ka internetist ei leidnud ma selle kohta infot. Kui kreemi nimi on aga Sinaflan, siis see on hormoonkreem ja seda võib põhimõtteliselt allergia korral kasutada. Kuna aga Eestis Sinaflani ei müüda, siis minul kogemus selle kreemiga puudub.
Kui aga teistel pereliikmetel on ka nahal lööve, peaks kindlasti näitama löövet arstile, et välistada sügelised.

Lugupidamisega,
Tiia Voor