Suguelundi jäigastumine 2-aastasel poisil. 25.01.11 / Lastehaigused

Külastaja küsib:

Tere!

Meie perre sündis 2008. aasta oktoobris pisipoeg, see on mu esimene laps. Probleem on järgmine, et paar päeva tagasi märkasin ma, et pojal on öösel riided ja voodi märg. Kindluse mõttes kasutame veel mähkmeid öösiti. Kui hakkasin riideid öösel Tal vahetama, märkasin, et Tema suguelund on ütleme siis nii jäigemas olekus. On see sellises vanuses lastel normaalne nähtus või peaksin pöörduma arsti juurde? Selline asi on tekkinud praegu, varem nagu oli kõik korras.

Tänud juba ette!

Arst vastas:

Tiia Voor

dr Tiia Voor

Pediaater

Tartu Ülikooli Kliinikumi Lastekliinik

Tere!

Pissimise ajal muutub peenis veidi jäigamaks, see on täiesti normaalne. Kui on tekkinud äkki voodimärgamine, siis soovitan teha uriinianalüüsi.

Lugupidamisega,
Tiia Voor