beebitüdrukute puhastamine-hooldamine 19.10.08 / Lastehaigused

Külastaja küsib:

8 kuusel tüdrukul häbememokkade vahelt on mingi valge asi ja natuke punane.Kas peab seda puhastama ja millega? Kas on vaja arsti juurde minna selle murega? kas on vaja ravida?

Arst vastas:

Tiia Voor

dr Tiia Voor

Pediaater

Tartu Ülikooli Kliinikumi Lastekliinik

Tere!

Valge eritis häbememokkade vahel võib olla soor ehk seeninfektsioon. Kui punetus muutub tugevamaks ja eritis suuremaks peate kindlasti näitama last perearstile. Puhastage tavalise veega või kummeliteega kui on nähtavat mustust, liig agar puhastamine võib mõjuda ärritavalt. Kui olete varem puhastanud spetsiaalsete mähkmepiirkonna puhastuslappidega, võite jätkata nendega puhastamist.

Lugupidamisega,
Tiia Voor