7 aastasel poisil suguti ots valus 22.11.07 / Lastehaigused

Külastaja küsib:

Tere!

Minu 7 aastane poeg kaebas, et tal on noku ots valus.
Lähemal vaatlusel selgus, et see on punane (nagu oleks haudunud ja koorik peale tulnud). Kuid see polnud veel kõik -> märgata oli ka imelikku valget piimjat eritist. Mis see võiks olla nii noorel lapsel? (eesnahk üle ei käi - võibolla jääb see eritis sinna vahele ja seetõttu tekib haudumus)

Mida, kas, kuidas peaks ette võtma sellega, et ta ebamugavustundest kiiresti lahti saaks?

Ette tänades,

Tõnis

Arst vastas:

Tiia Voor

dr Tiia Voor

Pediaater

Tartu Ülikooli Kliinikumi Lastekliinik

Tere!

Punatav peeniseots viitab eesnahapõletikule. Valge piimajas eritis võib olla tingitud põletikust. Kõige lihtsam kodune vahend kiireks leevenduseks on kummeliteega või kaaliumpermanganaadilahusega (õrnroosa) istevannid. Ilma probleemi nägemata on täpset diagnoosi raske panna, seepärast palun pöörduge pere- või lastearsti poole.
7-aastasel võiks eesnahk juba olla üle peenisepea lükatav. Kui on tegemist eesnahakitsenemusega ehk fimoosiga, siis see soodustab eesnahapõletiku teket. Oluline on hügieeni pidamine, st suguelundite pesemine ja võimalusel ka eesnaha liigutamine üle peenisepea, et sinna kogunenud eritised saaks ära pesta. Pesemisel võib eesnahka tagasi tõmmata nii palju, kui see liigub ja ei põhjusta lapsele ebamugavustunnet.
Kui eesnahk on tõesti kitsas, soovitan pöörduda lastekirurgi vastuvõtule.

Edu soovides,
Tiia Voor

Kas see arutelu oli kasulik?

Nõuanded teemal: Lastehaigused

2,5 a poisi nokul valged muhud

Tere! Tunnen huvi, kas 2,5 aastasel poisil peaks noku naha all olema valged tasapinnast kõrgemad laigud (pilt manuses)? Käisime seda ka perearstile näitamas, kuid tema ütles, et kui muid vaevusi ei kaane, ...

Tiia Voor

Vastas dr Tiia Voor

Tere!

Tegemist võib olla smegma ehk suguorganitel paiknevate rasunäärmete toodetav sekreedi ehk nõre kogumikuga. Kui see lapsele vaevusi ei tekita ja enam suuremaks ei muutu, siis pole vaja ...

Loe edasi


Vaata kõiki nõustamisi