kÕHULAHTISUS 12.05.06 / Lastehaigused

Külastaja küsib:

Tere, Dr. Heli Grünberg.

Minu laps on 2-aastane ja natuke üle. Juba nädal aega on tal kõht lahti ja hirmus lõhn isegi gaasidel. Muidu on lõbus, rõõmus ja palaviku ka ei ole.
Väljaheide on tuhmi kollast värvi. Mida võiks ettevõtta? Pere teistel liikmetel on kõik korras.

Soovituste eest ettetänades.
S. E.

Arst vastas:

dr Heli Grünberg

Pediaater

TÜ Kliinikumi lastekliinik

Tere,

Kõhulahtisuse üks võimalik põhjus on viirusinfektsioon. Sel juhul on roe vesivedel. Napib andmeid, kas lapsel on olnud ka allergiailminguid nt. nahalöövet. Allergilisel lapsel võib ka kõhulahtisuse põhjuseks olla allergia. Väikelastel, eriti 1-3a., on vahel ka nn. väikelaste kõhulahtisust. Üheks põhjuseks on neil rohke mahlajoomine. Kui kõhulahtisus püsib, korraldab perearst kindlasti koprogrammi. Viimasest on näha, kas on näiteks põletikurakke. Kõhulahtisuse ajal piiraks mahlajoomist, juhul kui laps joob mahla-mehu rohkelt. Toiduks kartulipüree, riisipuder, keefir, piimahappe bakteriga jogurt.

Edu soovides

Heli Grünberg