Suuümbrus punetab 08.03.01 / Lastehaigused

Külastaja küsib:

Minu pisikesel pojal (4k) on suuümbrus tugevalt punaseid täpikesi täis olnud juba kolm nädalat. Siiani saanud ainult rinnapiima ja oma menüü on ka muutumatuna püsinud. Täpikesed ära ei kao. Muutuseid käitumises ei ole.

Kas on p?hjust pöörduda arsti poole v?i on see normaalne beebide juures?

Arst vastas:

dr Maret Eller

Lastekirurg

TÜK Kirurgiakliiniku lastekirurgia osakond

Lugupeetud lapsevanem!

Kindlasti ei ole täpikesed suu ümber beebide puhul normaalne ning seetõttu peaksite tõesti last arstile näitama. Seniks soovitan lapse suuümbrust peale söömist puhastada pehme kummeliteega niisutatud lapiga.

Parimate soovidega dr. M. Eller