suu katki seest... 24.05.04 / Lastehaigused

Külastaja küsib:

Tere!Minu 2,6 aastane poeg kukkus käetoe pihta. Suust tuli palju verd. Kui verejooks tagasi andis ja me ta suhu vaatasime, siis selgus, et ülahuule ja igeme vahel olev väike nahariba(kida?-otse kahe ülahamba kohal)on nagu pooleks-haav sees.See läks veel paar kolm päeva hiljemgi uuesti lahti veritses . Nüüd on seal körval väike mädaplekike.Muret teeb see, et ülahuulealune on veel nüüdki nädal hiljem paistes-kui ülahuule näpuga üles tösta, siis oleks nagu teine rippuv huuleke veel selle all.Kui kaua sellise paistetuse alanemine aega vötab?Kuidas kodus seda ravima peaks?Vöi paranevad suuhaavad iseenesest? Süües sooja toitu kurdab praegugi, et on tuline..kuigi tegelikult pole...see koht on tal siiani valulik.
Kas soovitate mul lapse suud arstile näidata(vöi hambaarstile?)
Tänades, Tiina

Arst vastas:

dr Heli Grünberg

Pediaater

TÜ Kliinikumi lastekliinik

Tere,
Last on vaja hambaarstiga konsulteerida. Tundub, et isegi hambaarst-kirurg on kõige õigem arst vaatamaks, mis on põhjus, et paranemine visalt kulgeb.
Head paranemist soovides,
Heli Grünberg