pea suurus 14.05.04 / Lastehaigused

Külastaja küsib:

Tere!!Minu kohe 6 kuusex saaval lapsel on peaümermööt 46,5 cm.Südides oli 35 cm.Ta on 71 cm pikk ja kaalub 9200g. Lõge peas on normaalne.Arst arvas,et pea liiga suur.Kas peax muretsema??

Arst vastas:

dr Heli Grünberg

Pediaater

TÜ Kliinikumi lastekliinik

Tere,
Kahjuks ei ole andmeid, kas laps on poiss on tüdruk või poiss. Kasvukõverad on eraldi poeglastele ja tütarlastele. Peaümbermõõt on tõesti normi ülemisel piiril. Esimesel 3.elukuud kasvab pea 2 cm kuus, järgmised 3 kuud 1 cm kuus ja edasi aasta lõpuni 0,5 cm kuus. Seega 35 cm+ 9 cm peaks peaümbermõõt olema 6-kuuselt, seega 44 cm. Pikkus ja kaal on mõlemad tunduvalt üle keskmise, kui on tütarlaps. Laps vajab lasteneuroloogi konsultatsiooni. Selles vanuses lapsel on suur lõge veel lahti ja saab vajadusel kenasti aju ka ultraheliga vaadata.
Parimate soovidega
Heli Grünberg

Kas see arutelu oli kasulik?

Nõuanded teemal: Lastehaigused

Suur lõge pea-aegu kinni

Tüdruk on 3 kuud vana, 6,1 kg, 63cm. Käisime täna arsti juures kontrollis ja öeldi, et suur lõge on pea-aegu kinni. Arst ütles, et D-vitamiini ei tohi enam anda.
Kuni 2 kuuni andsime 5 tilka ööpäevas ...

Tiia Voor

Vastas dr Tiia Voor

Tere!
Lisaks suure lõgeme suurusele on tähtis ka peaümbermõõdu juurdekasvu hindamine. Kindlasti peab ka järgmise elukuu täitumisel mõõtma peaümbermõõtu ja hindama suure lõgeme suurust.
Tähtis ...

Loe edasi

Suur lõge

Tere.Tütar on mul 5,5 kuune.Ta sündis 37 ndal rasedusnädalal pea ümbermõõt oli 34,5 kaal 2,53 ja pikkus 47 cm.Kas suurlõge on tal normaalse suurusega praegu 3*2 .Tüdruk kaalub praegu 7,86 kg. ja on 67 ...

Tiia Voor

Vastas dr Tiia Voor

Tere!

Teie laps on kasvanud hästi, nii pikkus kui ka kaal on 5,5-kuuse lapse keskmised. Peaümbermõõt on üle keskmise ja selle mõõte peab kindlasti iga kuu jälgima. Kuidas on suure lõgeme suurus ...

Loe edasi


Vaata kõiki nõustamisi