lapse kõne 14.04.04 / Lastehaigused

Külastaja küsib:

Tere! Mul on kolm last , kaks pubekat ja pesamuna on 2 a1k . Mure on selline, et ta ei räägi suurt midagi, võibolla kuni 15 sõna ja pooled neistki poolikud. muidu on kõik ok, aru saab kõigest, aga kui tahan talle uusi sõnu õpetada, siis ta ei võta kuidagi vedu. Muretsen sellepärast, et temavanused ümberringi puha räägivad. Perearst arvas, et kui midagigi ütleb, pole lahti midagi, aga endal on imelik juba, sest suured lapsed olid ikka kaheselt juba rääkijad. Kas peaksin midagi ette võtma ja kui siis mida?? Tänan ette.

Arst vastas:

dr Heli Grünberg

Pediaater

TÜ Kliinikumi lastekliinik

Tere,
Laps vajab lasteneuroloogi ja logopeedi konsultatsiooni. Kõne arengu hilinemise põhjus vajab selgitamist.
Parimate soovidega
Heli Grünberg