öine kisamine. 25.02.04 / Lastehaigused

Külastaja küsib:

Tere. Mul oleks selline küsimus: Minu laps saab 9kuuseks, probleem on selles,et ta magab öösiti väga halvasti, karjub nii kõvasti ja seda iga öö,maha rahuneb ainult mõne mänguasjaga ja siis jääb ta üles ja mängib. Tal tulevad hambad ka aga kas tõesti niisuguse kisaga,praegu on 6 ja tulekul veel üks hammas.See kisa hakkas umbes 5 kuuselt,esimene hammas aga tuli 3,5 kuuselt ning siis magas laps rahulikult.Kas asi võib milleski muus olla kui hammastes?Kas peaks arsti poole pöörduma?

Arst vastas:

dr Heli Grünberg

Pediaater

TÜ Kliinikumi lastekliinik

Tere,
Tõenäoliselt ei saa öist rahutust seostada ainult hammaste lõikumisega. Laps vajab lasteneuroloogi konsultatsiooni, kes aitab leida rahutuse põhjuse.
Head tervist soovides
Heli Grünberg