Köha,palavik ja kõhulahtisus 28.11.03 / Lastehaigused

Külastaja küsib:

Minu aastasel poisil tekkis köha. Teisel päeval oli palavik 39. Arst kirjutas Amocillini 250mg siirupi kujul. ( 3korda päevas. )Kaka oli enne palavikku tekkimist limane ja antibiootikumi tarvitades eriti sage. Esimesel päeval sai panadoli ka antud. Teed olen andnud smekta ja ühe korra isegi lineksit. Kasu ei midagi. Kas kannatda see jube kõhulahtisus ära või katkestada ravi.?Arsti nädalavahetusel pole. Rohud pole ka kättesaadava, kuna elan maal. Andke mulle nõu

Arst vastas:

dr Heli Grünberg

Pediaater

TÜ Kliinikumi lastekliinik

Tere,
Mõlema, nii köha kui ka kõhulahtisuse, põhjuseks võib olla viirusinfektsioon. Kui palavik on taandunud, on vähetõenäone, et lapsel on kopsupõletik ja antibiootikumi andmise võiks lõpetada. Kui kaka oli juba enne ägedat haigestumist limane, vajab lapse kõhulahtisus põhjuse selgitamist. Sel juhul oleks vaja lisaks terve rida andmeid- näiteks milline on kaaluiive jt. Kõhulahtisuse ajal on oluline, et laps saaks piisavalt vedelikku. Joogiks sobib vähese suhkruga tee, gaasita mineraalvesi. Toiduks keefir, mustikajogurt, riisihelbepuder, kartulipüree.
Lugupidamisega
Heli Grünberg