kui laps sööb kriiti 11.05.01 / Lastehaigused

Külastaja küsib:

Meie pere lapsed (14- ja 12-aastane) on tahtnud näksida kriiti ja kuivi makarone, ka maitseb neile hästi kaltsiumglükonaat. Kas neil võib olla toidus millegi puudus, näiteks kaltsiumipuudus? Tänan. Kadri.

Arst vastas:

dr Merle Paluste

Pediaater

Tallinna Lastehaigla, Telliskivi Perearstikeskus

Lugupeetud lapsevanem!

Ilmselt on tõesti tegemist kaltsiumipuudusega.Seda on võimalik ka analüüsidega kindlaks teha. Peaksite oma toiduratsiooni üle vaatama.Menüü peaks sisaldama rohkesti piimatooteid, juurviljadest sisaldab kaltsiumi rohkem spinat.