tere! keha kiheleb pikalt juba, iiveldus, kõhus paha, puhitused, valu soolte piirkonnas eriti. Millega ravida ? 15.03.24 / Laborimeditsiin

Külastaja küsib:

Palun analüüsi lahtiseletamist kuna tegin selle iseseisvalt ning palun võimalusel aidake ravi suhtes. Kui palju ja pikalt peaksin tbl võtma.kas Vermox on sobiv ravim. Probleem (kõhuvalud,meeletu unisus, lümfide suurenemine erinevates kohtades, iiveldused, värinad, isu kadumine, magusasõõstud, keha kihelemine erinevatest kohtadest, päraku kihelus jm.) on vaevanud pea 2 aastat juba ilma ravita.

Arst vastas:

Marge Kütt

dr Marge Kütt

Laborimeditsiini arst

Põhja-Eesti Regionaalhaigla

Tere

See uuring näitab, et olete põdenud kas naaskelsaba nakkust vms. IgG ei näita, et probleem ka hetkel olemas on.
Saan aru, et kihelemine on üle keha, mitte ainult päraku piirkonnas.

Mina soovitaksin perearstiga nõu pidada ja teha ära igaks juhuks maksauuringud, k.a. autoimmuunuuringud. Kuna tegemist on keeruka valdkonnaga, siis ei soovita omal käel ja eralabori kaasabil hakata kalleid uuringuid tellima, siin tuleb väga täpselt kindlaks teha, mida uurida ja kuidas uuringutulemust hinnata. Aga maksahaigus tuleks välistada.

Vermox on ühekordne ravi, seega kui teil on subjektiivselt päraku kihelemisega seotud väga olulised kaebused, siis ravi maha ei laida. Kuid kardan, et kogu keha kiheluse uuringul tuleks mõned asjad välistada. Kui midagi ei leia, siis võib selline kihelus olla seotud ka ülemineku ea või psüühiliste mõjutustega, kuid selle kinnitamiseks tuleb muud võimalikud põhjused välistada.

Lugupidamisega
Marge Kütt