Kõrge MCV vereanalüüsi näitaja 06.03.24 / Laborimeditsiin

Külastaja küsib:

Tere!
Ma väga paluksin Teie arvamust oma vereanalüüsi MCV kõrge näitaja seoses. Väga muretsen selle üle. Mul on krooniline pingepeavalu, mis ei tülitanud mind juba ammu, kuskil 7 kuud ja nüüd on hoog, mis kestab juba 1,5 kuud. Oma kalendrites vaatasin, et eelmisel aastal oli see hoog isegi täpselt samadel kuupäevadel veebruaris. Seega 26.01 tänasepäevani võtan ma xanaxi (1 tabett ööseks, mitte iga öö), d-vitamiini, b-vitamiinide, magneesium ja fooliumi kompleksi ning veel juuste jaokstoidulisand (c-vit, hüal.hape,e-vitamiin, tsink, biotin ning jällegi foolhape) ning kuu aega Adaptol 3 korda päevas. Mul on olnud sellised pikad peavalu hood kuu aega, kuid hetkel on juba pikem hoog. Ja nüüd veel analüüsis see MCV on kõrge. Küsin, kas see võiks olla seotud sellega, et liiga palju vitamiine tarvitan näiteks FOOLHAPE? Või see viidab hoopis muu probleemile? Ma ole suur muretseja ning kohe kahtlustan endal halbu haiguseid. Palun aidake mind seletusega.Lisan ka seda, et ülejäänud vereanalüüsi näitajad on normi piires (v.a.d vit, mis on 68). Võtan ka kollageeni 3 kuud+ 3 kuud puhkan (hetkel ei võta). Alkoholi üldse ei tarvita, ei suitseta. Ainuke asi on murelikkus, nõrk närvisüsteem.

Arst vastas:

Marge Kütt

dr Marge Kütt

Laborimeditsiini arst

Põhja-Eesti Regionaalhaigla

Tere

Teie probleemiks on peavalud, saan nii aru. Peavalud ja vitamiinid ei ole omavahel kuidagi seoses. Vitamiinide tarvitamine tervel inimesel ei ole leidnud tõenduspõhist põhjendust, samas ei ole mõõdukates kogustes ka ohtlik ehk nende tarvitamise üle otsustab inimene ise.
Peavalu vajaks eraldi käsitlust ja ravi.
MCV isoleeritud näitaja ei ole samuti teie kaebustega seotud. Tegemist on piiripealse näitajaga ja MCV suurenemine ei ole rauapuuduse näitaja. Suurem MCV ja MCH pigem annab märku foolhappe ja B12 vitamiini vähesusest, samuti on leitud seost näiteks alkoholi tarvitamisega. Kuid teie tausta teadmata ei saa ma mingeid oletusi teha, soovitan nõu pidada perearstiga.

Lugupidamisega
Marge Kütt