Mure analüüsi vastustega 13.02.24 / Laborimeditsiin

Külastaja küsib:

Tere,

Palun analüüsidele selgitust.
Kas on tekkinud luupus ?

Arst vastas:

Marge Kütt

dr Marge Kütt

Laborimeditsiini arst

Põhja-Eesti Regionaalhaigla

Tere

Ainult autoimmuunuuringute tulemuste alusel ei saa kindlasti luupust diagnoosida. Süsteemsete sidekoehaiguste, kaasa arvatud luupuse diagnoosimise juures omavad laboriuuringud ainult abistavat funktsiooni.
Teie kirjelduse põhjal võib järeldada, et teil on probleeme kilpnäärme ja liigestega. Kui on haaratud mitu organsüsteemi, siis on autoimmuunse haiguse otsimine igati põhjendatud. Kuid oodake rahulikult ära reumatoloogi konsultatsioon ja pidage nõu, mida uurida täiendavalt ja kas on vajalik ravi muuta.

Ainult ANA, dsDNA ja gp210 nõrk leid ei ole diagnostiline. Lisaks, teil on pos DFS70, mis muudab ANA positiivseks, kuid ise ei seostu ühegi süsteemse sidekoehaigusega. Seega pole välistatud, et kogu uuringut tuleb interprteerida kui valepositiivset.

Lugupidamisega
Marge Kütt