Hemogrammi näidud 08.01.24 / Laborimeditsiin

Külastaja küsib:

Tere

Käisin eelmisel aastal jaanuar-veebruar PERH-is kiiritusravil (eesnääre). Paar kuud hiljem avastati minul nn.verevähk (PERH-is, EMO-s), sama ka konstateeris hemotoloog. Kuni eelmise aasta novembrini on olnud hemogramm,5-osaline, kriitiliselt punases, ülejäänud näitajad korras. Täna 08.01.24 käisin SYNLAB-is andsin Hemogrammi, koos5 osalise leukogrammi ja ertrotsüütide (ESR) analüüsid. Vastus oli, et kõik on korras (normis) peale Lymph -i, mis oli punases 1,18 E9/L. Küsimus, mida peaksin tegema, mida tarbima, kuidas olema? Tänan, kui vastate. Perearstilt vastust ei ole võimalik saada.

Arst vastas:

Marge Kütt

dr Marge Kütt

Laborimeditsiini arst

Põhja-Eesti Regionaalhaigla

Tere

Kahjuks on keerukas vastata. Peaks teadma täpsemalt teile pandud diagnoosi ja nägema kogu uuringu tulemust. Ühte parameetrit konsulteerida ei ole võimalik.
Ma soovitan kontakteeruda perearstiga. Vajadusel paluda saatekirja hematoloogile, kui perearst selleks põhjuse leiab.
EMO on alternatiivne, kuid mitte parim võimalus konsultatsiooni saamiseks.

Lugupidamisega
Marge Kütt