Vereanalüüs normist üle 21.12.23 / Laborimeditsiin

Külastaja küsib:

Tere!

Mul on osad näitajad üle normi. Viimase 11 kuu jooksul on olnud järgmise kaebused, millele perears ei ole lahendust leidnud:
1. 7 kuu jooksul äge valu vasakus õlas, lõpuks sain abi nõelravist
2. Hambad ja igemed valulikud, eriti vasak alalõug. Tunne, et alumised igemed paistes, aga hambaarst ei tuvasta põletikku
3. Kiire kaalutõus jaanuar - märts, lisandus 5-6 kg ja tekkinud vöökoha rasvumine. Toitun tervislikult, et näksi toidukordade vahel. Teen tervisesporti.
4. Esineb liigesevalu ja energiatase on enamasti madal.

Arst vastas:

Marge Kütt

dr Marge Kütt

Laborimeditsiini arst

Põhja-Eesti Regionaalhaigla

Tere

Analüüs on rutiinne hematoloogiline uuring. Selle alusel ei ole võimalik anda hinnangut ei teie liigesekaebustele ega seletamatule kaalumuutusele.
Viimane vajaks ilmselt kilpnäärme uuringuid, millest alustada.
Liigesekaebuste tõttu oleksid vajalikud esmased reumatoloogilise uuringud spetsiifilise liigesepõletiku välistamiseks.
MCV ja MCH suurenemine vajaks foolhappe ja B12 analüüsi põhjuste selgitamiseks.

Lugupidamisega
Marge Kütt