Hemogramm 5-osalise leukogrammiga 21.08.23 / Laborimeditsiin

Külastaja küsib:

Tere,

Palun tõlgendust antud proovide tulemusele.
Olen hetkel ka 26 nädalat rase, mis mängib ilmselt rolli.

Aitäh!

Arst vastas:

Marge Kütt

dr Marge Kütt

Laborimeditsiini arst

Põhja-Eesti Regionaalhaigla

Tere

Tundub korras olevat.
Ainus tähelepanu püüdev näitaja on MCV, mis on pisut suurenenud. Selline näitaja võiks viidata pigem kas foolhappe või B12 vähesusele. Soovitav oleks määrata need 2 näitajat.

Foolhape kuulub tavaliselt rasedatele soovitatud toidulisandite hulka.
Võiks ämmaemandaga nõu pidada, kui B12 ja foolhappe vastused on käes.

Lugupidamisega
Marge Kütt