GGT 346 U/L 9-36 15.08.23 / Laborimeditsiin

Külastaja küsib:

Mida peaksin tegema, et näit normi saada- ravimitest võtan praegu igapäevaselt metoprolol-ratiopharm 50 mg, rosuvastatin TAD 10 mg, südame aspirin- kõiki üks kord päevas ja nädal aega olen võtnud Carsil 22,5mg -2 korda päevas.

Arst vastas:

Marge Kütt

dr Marge Kütt

Laborimeditsiini arst

Põhja-Eesti Regionaalhaigla

Tere

Vastamiseks oleks vajalik näha muid tehtud laboriuuringute tulemusi ja vajalik oleks ka info, kas teil on maksaga seotud probleeme.
Kindel on see, et laboriuuringu näitu ei ravita. Ravitakse ikka probleemi, mis seda põhjustab.
Kindlasti tuleks välja lülitada igasugune alkohol.
Tundub, et ravimeid teil palju ei ole, seega maksa kahjustus ravimitest ei ole väga tõenäoline.
Kindlasti on teid juba kontrollitud B, C ja soovitatavalt ka E-hepatiidi suhtes.
Ultraheli uuring annab vastuse sellele, kas maksas on kahtlasi koldeid, sapipõies kive või kahtlus maksatsirroosile.

Kindlasti on selline väärtus tähelepanu vääriv ja tuleks võimalusel selgitada GGT suurenemise põhjus. Viimast teeb ikkagi perearst.

Lugupidamisega
Marge Kütt