Vereanalüüs/hemoglobiin 23.06.23 / Laborimeditsiin

Külastaja küsib:

Palun tulemuste tõlgendamist ning kuidas peaksin tegutsema?
Pereõde soovitas rauda süüa ning paari kuu pärast uuesti vereproov anda.

Arst vastas:

Marge Kütt

dr Marge Kütt

Laborimeditsiini arst

Põhja-Eesti Regionaalhaigla

Tere

Hemoglobiin 77 g/l koos MCV, MCH ja MCHC vähenenud väärtustega viitavad aneemiale. Rauavaegusaneemia võib see olla küll, kuid pigem tuleks selgitada selle põhjus (näiteks suurenenud günekoloogilised verejooksud vm). Raua suukaudne tarvitamine on kindlasti näidustatud, kuid lisaks tuleks teada ferritiini, CRP väärtust.
Kuna ma ei tea teie tervise taustaandmeid, näiteks kroonilisi haigusi, on raske täpsemaid soovitusi anda. Kuid 77 g/l hemoglobiini väärtusega aneemia puhul peaks selle põhjuse selgitamisega kindlasti tegelema.

Lugupidamisega
Marge Kütt