Küsimus Hiv testis 22.06.23 / Laborimeditsiin

Külastaja küsib:

Tere palun aidake olen testinud 12 nädalat peale olukorda ja negatiivne kas se aknaperiood lõppeb 12 nädala möödumisel v 90 päeva möödumisel ? Aitäh

Arst vastas:

Marge Kütt

dr Marge Kütt

Laborimeditsiini arst

Põhja-Eesti Regionaalhaigla

Tere

12 nädalat on ju 84 päeva. 90 päeva on orienteeruv, aknaperioodi pikkus on väga individuaalne. Aga kui siiani on tulemus negatiivne (eeldan, et küsimus käis HIV kohta?), siis loodetavasti on oht möödas. Soovitan kindlasti kontrollida ka süüfilise suhtes, HIV ei ole ainus oht. Ja kui olete väga murelik, siis võite tulemust korrata veel paari kuu pärast.

Lugupidamisega
Marge Kütt