Kondoom katki 07.05.22 / Laborimeditsiin

Külastaja küsib:

Tere,

Oli üks väga ebameeldiv kogemus,kus kondoom purunes/ teadaolevalt suus haavu polnud. Kuna isikuga ei soovi suhelda enam terroriseerib tema mind ja ajab paanikasse.
Küsimus selles,kui kindlad on synlabi ja ka hiv testimiskohtade testi veeniverest?
Esimene hiv 1/2 ab+ag 24p tegi 3 näd hiljem peale kokkupuudet selle inimesega oli neg
Teine test... 2 päevase vahega kahes eri kohas 8 nädalat hiljem nii synlabis kui ka anonüumses testimiskohas. Samad siis testi hiv 1/2 ag+ab 24p ka neg
Ja siis nüüd 4s test sama hiv 1/2 ag+ab 24p ka neg.

Lisaks on tehtud muid suguhaiguste teste ka nii veeniverest kui ka tupest- kõik olid korras.

Mind valdavad ärevushood, et äkki need valetavad?

Kas L-dyroksini ravi voib mõjutada vastuseid?

Kuna inimene terrotiseerib,siis olen pöördunid ka.abi saamiseks vastavate isikute poole,aga ärevushood seoses hiv on. Isik ise on väitnid,et on terve.

Arst vastas:

Marge Kütt

dr Marge Kütt

Laborimeditsiini arst

Põhja-Eesti Regionaalhaigla

Tere

Kui olete ennast 3 korral kontrollinud, siis ilmselt ei ole te nakkust saanud.
Igaks juhuks panen kirja, mida kontrolllida:
Verest: HIV Ag+Ab ja T pallidum Ab ja HCV Ab - võib kontrollida ka ca 6 nädalat peale vahekorda, siis on kindel, et pole ka hilinenud reaktsiooni.
Tupest ja emakakael kanalist: Neisseria gonorrhoeae, Chlamydia trachomatis, Trichomonas vaginali, Mycoplasma genitalium.

Loodetavasti jäävad kõik nakkused negatiivseks.

Lugupidamisega
Marge Kütt