Blokeerimine ja hematoloogiline uuring 08.05.23 / Laborimeditsiin

Külastaja küsib:

Tere!
Minu kolesterooli näitaja on 8.3 mmol/l ja LDL 5.9mmol/l.
MCV 95.5 fl...
Kas on põhjust muretsemiseks ja peaksin arsti poole pöörduma?
Tervitustega

Arst vastas:

Marge Kütt

dr Marge Kütt

Laborimeditsiini arst

Põhja-Eesti Regionaalhaigla

Tere

Suurenenud kolesterool on riskifaktor südame haiguste ja insuldi tekkimiseks. Kui teil on südame- või vererõhuhaigusi, siis kindlasti peaks kaaluma statiinravi, mida määrab perearst või kardioloog. Ravi alustades tuleb aga kindlasti arvestada, et ravi on eluaegne, mitte kuuridena ja selleks peab patsient valmis olema.

Lugupidamisega
Marge Kütt