Trombokrit, MPV ja PDW näitajad 26.08.20 / Laborimeditsiin

Külastaja küsib:

Sai tehtud vereanalüüs kilpnäärmele ja lümfisõlmedele. Kas antud tulemused mis punased peaks panema muretsema?

Arst vastas:

Marge Kütt

dr Marge Kütt

Laborimeditsiini arst

Põhja-Eesti Regionaalhaigla

Tere

Teil on tehtud hematoloogiline uuring ning selle tulemused on korras. MPV, trombokrit ja PDW on arvutuslikud trombotsüütide ehk vereliistakute fraktsiooni puudutavad parameetrid, mis ei ole referentsväärtustest väljas olles eraldivõetav patoloogia, juhul, kui trombotsüütide (PLT) arv on normis.
Kilpnäärme osas see uuring täiendavat infot ei anna. Selleks peaks tegema vähemalt laboriuuringu TSH, kuid selle tulemust ma ei näe.

Lugupidamisega
Marge Kütt