Maksa test 11.04.23 / Laborimeditsiin

Külastaja küsib:

Tere!

Tegin Synlabis maksatesti.

Ja seal on ALP 10 referentsväärtus on 42-98. Teised näitajad normi piires ilusti. Kas see on normaalne, kui on nii madal. Perearst ütles,et kõik on korras ta ei näe probleemi. Mina aga kui on nii palju all kui peab siis ju võib olla Hüpetüroosi kahtlus aga pereast edasi ei taha uurida.

Arst vastas:

Marge Kütt

dr Marge Kütt

Laborimeditsiini arst

Põhja-Eesti Regionaalhaigla

Tere

Madal ALP väärtus ei ole patoloogia, seega perearstil on õigus. ALP väärtus ei diagnoosi kuidagi hüpotüreoosi, selleks on teised testid. Viimaseid saab tellida ja interpreteerida perearstiga koostöös. Laboriuuringute tellimisel puudub suur mõte, kuna tasuliste testide tulemusena ei lisandu diagnoosi ega ravi labori poolt.
Kui see soov aga on, siis soovitan alustada laboriarsti konsultatsioonist, mida teevad Ida-Tallinna Keskhaigla, Põhja-Eesti Regionaalhaigla laborid ja eralabor SYNLAB.

Lugupidamisega
Marge Kütt