Analüüside teema jätkuks 23.01.23 / Laborimeditsiin

Külastaja küsib:

CRP =90
CKD-EPI)

TSH 2,41 mU/L 0,35-4,94
fT4 11,07 pmol/L 9,01-19,05

Vitamiin B12 482 pmol/L 138-652

Vitamiin D 37,1 nmol/L >75

Ferritiin 7,73

Arst vastas:

Marge Kütt

dr Marge Kütt

Laborimeditsiini arst

Põhja-Eesti Regionaalhaigla

Tere

Kas ma saan õigesti aru, et soovite hinnangut laboriuuringute tulemuste kohta?
Kahjuks ei ole te lisanud oma küsimuse tausta, kuigi jääb mulje, et oleme suhelnud ka enne ja tegemist on jätku-küsimusega.
CRP - kas vastus on 90 mg/l? Kui jah, siis on tegemist suurenenud põletiku näitajaga, millel tuleks kindlasti põhjus leida. Ferritiini tase on vähenenud, mis võiks anda tunnistust rauavaegusaneemiast, kuid seda saab hinnata ainult koos hematoloogilise uuringu tulemusega. D-vitamiin iseseisvat kliinilist tähendust ei oma, meie laiuskraadil on talveperioodil D-vitamiini toidulisandina kasutamine näidustatud, kuid mõõdukates kogustes. Kilpnäärme näitajad on normis.

Lugupidamisega
Marge Kütt