Kas 12a lapse vereanalüüs on korras? 28.11.22 / Laborimeditsiin

Külastaja küsib:

Tere.

12a tüdruku vereanalüüsi vastus,analüüs tehti söömata/joomata.
Igapäevaselt esineb lapsel paar korda päevas kas käe,pea või keha läbiv hetkeline(1-2 sekundit) värin.

Arst vastas:

Marge Kütt

dr Marge Kütt

Laborimeditsiini arst

Põhja-Eesti Regionaalhaigla

Tere

Teie poolt kirjeldatud kaebuste osas ei anna vereanalüüs täiendavat infot. Tuleb ikka neuroloog ära oodata ja siis saab vastuse, kas laps vajab täiendavaid uuringuid või on see lihtsalt funktsionaalne häire.
Vereanalüüsis on pisut madalam ferritiini väärtus, kui õigesti näen. Võib viidata väikestele rauavarudele organismis. Aneemiat aga ei ole, seega võiks olla toitumisega korrigeeritav. Aga sellel näidul tasub silma peal hoida, eriti kui on tegemist tütarlapsega. Menstruatsioonide alates võib rauapuudus hakata aneemiana avalduma.

Lugupidamisega
Marge Kütt