8 kuuse lapse vereanalüüs 25.11.23 / Laborimeditsiin

Külastaja küsib:

Tere! Failina saatsin lapse vereanalüüsi. Perearsti õde ütles, et see on korras, kuid vaadates analüüside tulemusi ja vahemikke, siis justkui ikka päris korras ei ole . Kas analüüse peaks kordama?

Arst vastas:

Marge Kütt

dr Marge Kütt

Laborimeditsiini arst

Põhja-Eesti Regionaalhaigla

Tere

Siin on asjad üsna korras. Kui uuringut korrata, siis trombotsüütide (Plt) näidu pärast, mis on tavapärasest pisut kõrgem.
Kuna tegemist on väikelapsega, on verevõtt tehniliselt keerukas ja mõned muudatused vereanalüüsi tulemustes võivad olla seotud ka traumaatilise verevõtuga.
Muus osas on hästi. Võiks perearstiga nõu pidada lapse lisatoidu osas, et rauda saaks piisavas koguses vastavalt oma eale.

Lugupidamisega
Marge Kütt