Neerupuudulikus 15.11.22 / Laborimeditsiin

Külastaja küsib:

Tere minu eGFR on 91 ,kuigi paberi peal kirjas et kyni 90 vb olla ja pärnu emo ei saada kuhugi mind
Kas mul siis on neerupuudulukus ja P-ALP on 102
Kõik saadavad koju ,kuigi maksas paremas sagaras on avastatud T2 intensiivne kolle
Ma ei tea mida teha ja oerearst ka nõutu kyna sisearst saadab psühhiaatri juurde hoopis

Arst vastas:

Marge Kütt

dr Marge Kütt

Laborimeditsiini arst

Põhja-Eesti Regionaalhaigla

Tere

e-GFR normaalne väärtus on üle 90, seega on teie näit täiesti korras ja teil ei ole neerupuudulikkust.
P-ALP 102 u/l on samuti normaalne väärtus.
Maksa leitud kolded on sageli ka ebaspetsiifilised ega viita maksahaigusele ega kasvajatele. Teie leiu kohta oskab paremini täpsustada radioloog ja teie perearst, kes erinevalt minust ka näevad ka teie pilti.

Laboriuuringute osas ma midagi halba ei leia.

Lugupidamisega
Marge Kütt