Uriini proovi vastuse kohta. 24.12.23 / Laborimeditsiin

Külastaja küsib:

Tere. Hiljuti pidin perearsti juurde kaasa võtma uriini proovi ja uurisin kas digiloose on tulemused kirja pandud ja oligi aga ei oska tõlgendada tulemusi. Saadan tulemused. Albumiin/kreatiniin uriinis

Üle normi
15.1
mg/mmol

Normivahemik: 3 g/mol

Albumiin uriinis

172.0
mg/l

Kreatiniin uriinis

11.4
mmol/l.
Kuigi ma ei tea kas uriini proov tuli teha kohe pärast ärkamist või võis ka veidi hiljem teha. Ma tegin hommikul proovi siis kui teist korda häda läksin tegema. Ja kas on ka mingeid toidulisandeid ja kas siis võib kasutada järgmisi tablette nagu on metformiin 850 seda ma ei julge kasutada, kuna on väga suur hirm kõrval mõjude suhtes. Kui mis puututab uriini siis nii palju, et mul on juba aastaid uriinipidamatus. Kuigi rohkem mul teisi kaebusi ei ole. Karastusjookidest olen suutnud juba 2 aastat eemale hoida ainult on jäänud sidrunimaitseline mineraalvesi. Tahaksin just teada kas on olemas ka mingeid toidulisandeid mis aitaksid näiteks nende uriini tulemuste põhjal. Ise kasutan selliseid toidulisandeid nagu on doppel her artischocke, oliver detox, Walmark kroom 200, diabetiker vitamiine, d3 vitamiin ja L-karnitiin 3 aktiiv ja vahel harva ka magneesiumi tableti siis kui vahel öösiti lööb jalga kramp eriti siis kui jalgu sirutan. Mis puututab metformiin seda a ei julge ka see tõttu võtta, kuna ma pooldan ise looduslike vitamiine ja toidulisandeid, mitte neid, mis sisaldavad keemiad.Kuigi nii palju on muutunud kui mul paar kuud tagasi oli kaal 123.4 kg aga see kord olen suutnud 100g vähemaks saada. Ise ma tunnen et mulle sobib rohkem L-karnitiin 3 aktiiv tänu sellele on mul söögi isu vähenenud. Sooviksin just infot ka uriiniproovi tulemuste põhjal mingid toidulisandid. Lugesin ka metformiin kõrval mõjude kohta kus oli kirjas, et kellel esineb neerupuudulikus, et need ei tohi seda ravimit võtta ja pealegi mul mingi sissetunne ütleb, et see ei sobi mulle ja olen jäänud ka oma sisetundele truuks. Pikkus on mul 166cm

Arst vastas:

Marge Kütt

dr Marge Kütt

Laborimeditsiini arst

Põhja-Eesti Regionaalhaigla

Tere

Uriini analüüsi andmisel on tõesti soovitatav hommikune uriin. Kuid sellest olulisem on, et proovi andmise eel oleks patsient en alt pesnud. Naise anatoomia tingib selle, et sageli võib uriiniproovi sattuda osiseid välistelt suguelunditelt ja need võivad anda valepositiivse valgu tulemuse.

Teie kirja lugedes jääb mulje, et teil on probleeme veresuhkruga, kuna mainite korduvalt metformiini. Veresuhkru ja HbA1C näitu siin kahjuks ei ole.
Kuid kui teil on diagnoositud diabeet, siis soovitan tõsiselt kaaluda oma loodusravile suunatud elustiili vähemalt diabeedivastase ravi osas. Olete noor inimene ja perearst on tellinud teile uriini analüüsi valgule. Uriini tekib valk siis, kui neer hakkab diabeedi tagajärjel kahjustuma. Diabeet kahjustab ka teisi organeid ja on tõsine haigus. Kindlasti panen teile südamele oma veresuhkru näitudest kindel pilt saada ja koos perearstiga kaaluda, kas vajate ravi ja kui jah, siis milline ravim võiks olla teile kõige sobilikum.

Lugupidamisega
Marge Kütt