Eosinofiilide arv veres 12.10.22 / Laborimeditsiin

Külastaja küsib:

Tere!
Põen tsöliaakiat ja psoriaatilist artiiti. Viimasega seotult saan reguraalset bioloogilist ravi iga kahe kuu tagant veeni, mille tõttu tehakse ka alati vereanalüüsid.
Minu vereanalüüsides on järjepannu tõusnud Eo arv.
Juunikuus oli Eo 0.73 E9/L (ref. 0.02-0.4)
augustis oli Eo 0.78 E9/L. (ref. 0.02-0.4 )
ja nüüd oktoobris oli näitaja juba 1,04 E9/L ja seejuures lymph 3,96 ( ref. 1.3-3.1 )
Kõik teised näitajad analüüsis mahtusid referentsi piiridesse.

Arst mulle mingeid seletusi ei jaganud, ise uurisin nüüd netist, mis see Eo on ja ausalt öeldes teeb murelikuks selline pikk järjekindel selle näitaja kasv. Mida see tähendab?

Mida ma peaksin kahtlustama ja kuhu ja millise erialase tohtri poole pöörduma, et saada selgust. Kas peaks tegema täiendavaid analüüse?
Kuna bioloogilise muud näitajad olid korras, siis see osakond asjast huvitatud ei näikse olevat.

Toidulisandeid ei söö, mingit ekstreemset toitumist, peale gluteenivaba, ei harrasta, alkot ei tarbi. Võtan vaid D vitamiini vahel, kui meelde tuleb.
Toorest kala pole söönud. Ikka küpsetatult või suitsetatult. Viimasel ajal tunnen pidevat väsimust ja jõudlust on napilt.

Tänan vastuse eest.

Arst vastas:

Marge Kütt

dr Marge Kütt

Laborimeditsiini arst

Põhja-Eesti Regionaalhaigla

Tere

Väga kiiduväärt, et olete kirjeldanud oma kroonilisi haigusi ja ravi. See teeb vastamise oluliselt kergemaks.
Saan teie küsimusest aru nii, et soovite teada, kas teie referentspiiridest suurem eosinofiilide üldarv võib olla mingi taustal kulgeva iseseisva haiguse tunnuseks, millega tuleks samuti tegeleda.
Eosinofiilide üldhulga suurenemist põhjustavad näiteks süsteemsed sidekoehaigused ja kroonilised põletikud. Psoriaatriline artriit põhjustab kindlasti kroonilist põletikulist protsessi organismis, selle mahasurumine ongi bioloogilise ravi eesmärgiks. Ma ei ole väga kindel, aga võiksite küsida oma reumatoiloogilt, kas bioloogilisel ravil olevatel patsientidel on nad täheldanud eosinofiilide hulga suurenemist.

Seega soovitaksin juhtida igaks juhuks teie reumatoloogi tähelepanu eosinofiilide suurenenud hulgale.
Ilma selleta ma lisakonsultatsiooni vajalikuks ei pea.

Tervitades
Marge