ANA igg tiitri minimaalne tõus 25.07.22 / Laborimeditsiin

Külastaja küsib:

ANA IgG tiiter 1:100 nukleolaarne helendus. Referentsväärtus <1:100
Tuumavastane IgG esineb madalas tiitris.
Esineb Raynaud sündroom, mis esineb kõigil naisliini sugulastel. Kas see võib põhjustada ANA tiitri minimaalset tõusu?
Mida sellien tulemus võisk tähendada ja kas on vaja jälgida? Olen mures.

Arst vastas:

Marge Kütt

dr Marge Kütt

Laborimeditsiini arst

Põhja-Eesti Regionaalhaigla

Tere

Raynaud' fenomen võib teoreetiliselt põhjustada ANA positiivset tulemust küll, kuigi puuduvad Raynaud' sündroomile spetsiifilised autoantikehad ANA täpsustaval uuringul.
Antud juhul te pole kirjutanud, kas autoantikehade täpsustav uuring on tehtud või mitte, ainult ANA muster ja tiiter mingit diagnoosi ei toeta. Positiivset ANA põhjustavad ka infektsioonid ja muud seisundid, samuti vahel võib positiivset ANA leida ka tervetel inimestel ja ANA positiivsuse põhjus jääbki selgusetuks.

Mina oletaksin seost olemasoleva Raynaud' sündroomiga ja arvan, et juuste kao põhjus COVID-i järgselt sellega seotud ei ole. Reumatoloog on see arst, kelle arvamust antud küsimuses võiks kindlasti lisaks küsida.

Lugupidamisega
Marge Kütt