Madal Plt? 19.07.22 / Laborimeditsiin

Külastaja küsib:

Tere

Plt näit oli 118 E9/L. Paistab liiga madal?

Oli pool aastat tagasi insult ja päevas võtab praegu Xarelto 15 mg 1 x päevas.( Maini võttis 20 mg päevas, siis sattus haiglasse ninast verejooksuga ja raviplaani muudeti 15 mg peale.)

Veel teevad murelikuks paar näitu:
NRBC 0,02
NRBC% 0,3

Tänan.

Arst vastas:

Marge Kütt

dr Marge Kütt

Laborimeditsiini arst

Põhja-Eesti Regionaalhaigla

Tere

Ei ole liiga madal, täiesti piisav, et vältida veritsusi.
Küll aga tasub trombotsüütide arvule edaspidi tähelepanu pöörata, kui see jätkuvalt väheneb (ca 50-60 piiridesse), siis võiks perearstiga arutada, kas antikoagulantravi vajab korrigeerimist.

Lugupidamisega
Marge Kütt