Kondoom katki 20.03.22 / Laborimeditsiin

Külastaja küsib:

Tere.

Oli vahekord, 8 nädalat tagasi. Oli kasutatud kondoomi, kondoom purunes enne seemnepurset. Vahetas kummi. .21 paeva hiljem tegin igakajuhuks synlabis hiv ag+ an 24p testi. Negatiivne. Samal ajal jain veel covidisse. Süüfilise ja b hep test sai ka tehtud negatiivne. Meesterahvas väidab,et ta on terve. Aga paanika on ikkagi. Kas peaks kordama testi?

Arst vastas:

Marge Kütt

dr Marge Kütt

Laborimeditsiini arst

Põhja-Eesti Regionaalhaigla

Tere

Kui olete murelik, siis võib uuringut verest korrata nüüd ehk ca 8 nädalat peale kokkupuudet. Määrata tuleks HIV Ag+Ab, HCV Ab, T.pallidum Ab (süüfilis). Kui negatiivsed, siis tõenäoliselt neid haigusi ei ole.
Kui on probleeme tupevooluse või sügelusega, tuleks võtta tupest Tricomonas vaginalis, N.gonorrhoeae ja Chlamydia trachomatis proov ja teha PCR uuring.
Siis peaks olema küll juhuslik nakatumine välistatud.
Olete väga mõistlik, et soovite kontrollida oma tervist. Saate välistada juhusliku nakatumise, kuna ka partner ei pruugi olla kindel, et ta ei kanna asümptoomselt mõnda seksuaalsel teel levivat infektsiooni.

Lugupidamisega
Marge Kütt