Vereanalüüsi kommentaar on - tegemist on kriitilise tulemusega. 27.04.22 / Laborimeditsiin

Külastaja küsib:

Hemogrammi andmed: WBC 1,89; NEU 0,47; RBC 2,67; HGB 106; MCV 122,5; MCH 39,7; PLT 103; Trobokrit 0,13; Hematokrit 32,7

Arst vastas:

Marge Kütt

dr Marge Kütt

Laborimeditsiini arst

Põhja-Eesti Regionaalhaigla

Tere

Probleemiks on siin vähene aneemia ja rohkem väljendunud valgevereliblede puudus.
Soovitan perearsti poole pöörduda ja juurde teha CRP, kreatiniini, LDH, ferritiini, Fe. Täpsustada tuleks aneemia põhjus, eakal inimesel võib see olla kinni ka toitumusharjumustes. Madal valgevereliblede arv viitab suurenenud vastuvõtlikkusele nakkushaiguste suhtes, kuid võib olla ka viirushaiguse põdemise tagajärg.

Perearstiga saab täpsustada, kas ta vajab täiendavaid uuringuid või aitab näiteks toitumise korrigeerimisest.

Lugupidamisega
Marge Kütt