3 kuusel maksanäitajad tõusnud 03.08.21 / Laborimeditsiin

Külastaja küsib:

Tere.
Kuna laps on mul selline rahutu tahtsin kontrollida B12 taset see oli korras 342. lasin saata perearstil ennast lastearstile seal tehti kõik vereproovid ja pissiproov . Pissiproov oli korrast ära Ph tase oli 9 nitriidid positiivsed ja ketokehad 1,5
Võeti uriini külv kasv 10/6 kasvas Ekoli 10/3 saadetud Tartu uurima vastust ei tea veel
Ka maksaproovit ALAT 63 ja ASAT 68
Arst arvas , et kuna pissiproov korrast ära siis võivad ka maksanäitajad sellised olla , mis teie arvate .
Olen väga mures mis peaksin edasi tegema kas ootama pissiproovi vastused ära ja siis arst annab edasise ravi või tuleks maksaproove veel uurida .
Lapael ka näpuotsad ehk küünenaha sellised pruunikad kollased .

Arst vastas:

Marge Kütt

dr Marge Kütt

Laborimeditsiini arst

Põhja-Eesti Regionaalhaigla

Tere

Kindlasti tuleb uuringud lõpuni teha ja mulle tundub, et laboriuuringutest ei pruugi piisata.
Lapse uuringutes on kuseteede põletiku tunnused ja mõõdukalt suurenenud maksa funktsiooni näitajad.

Ma arvan, et lastearst on siin õige valik selgitamaks, kas tegemist on lihtsa ja mööduva terviserikkega või on vajalikud lisauuringud. Kindlasti teeb ta teile kokkuvõtte, kui kõik tema poolt määratud uuringute vastused on koos. See tasuks ära oodata.
Mina kahjuks nende andmete põhjal diagnoosi panna ei saa.

Lugupidamisega
Marge Kütt