Vereanalüüsi tulemuste tõlgendamine 26.03.21 / Laborimeditsiin

Külastaja küsib:

Tere! Mind huvitaks vereanalüüsi tulemuste lugemine. Lasin teha tasulise kliinilise vereanalüüsi. Perearst ütles neid vaadates, et kõik korras, aga miks on pct ja basofiilid referentsväärtuses tsipa kõrgemad on? Pilt on lisatud. Ma sain nädal tagasi Covid19 1.doosi vaktsiini Astrazenecat ja täna ka menstruatsiooni teine päev. Kas see mõjutab neid näite?
Aitäh!

Arst vastas:

Marge Kütt

dr Marge Kütt

Laborimeditsiini arst

Põhja-Eesti Regionaalhaigla

Tere

Kahjuks ei ole te siiski pilti kaasa pannud, vähemalt keskkonnas seda ei leidu.
Aga kui kommenteerida teie kirjeldust, et basofiilide hulk on veidi kõrgem, siis soovitan vaadata, kas see on üldarv või %. Basofiilide hulk suureneb tavaliselt allergiate korral, PCT on arvutuslik trombotsüütide (PLT) parameeter ja kui PLT on korras, siis iseseisvat tähendust ei oma.

Kui selliste näitajate tulemused on veidi üle referentspiiride, siis üksikult need mingile haigusele ei viita.

Lugupidamisega
Marge Kütt