labor-milliseid analüüse veel teha? 25.11.04 / Laborimeditsiin

Külastaja küsib:

Kõigepealt suur tänu vastuse eest!

See nn. "Kaasa" on mees --35a.
Reiteri sündroomi põhjuste uurimiseks on tehtud järgnevad analüüsid:
HIV positiivne ---ei ole--
Chlamydia trachomatis--negatiivne--
Neisseria gonorrhoeae---negatiivne--
Gonokokid--neg--
Mikrofloora--mõõdukalt diplok.--
M.hominise uuring--kasv puudub--
U.urealyticumi uuring--kasv puudub--
Ureetrakaape immunofluoresents mikroskoopiline uuring Clhlamydia trachomatisele
(Uf-IF)--neg--
Hammaste panoraampilt--korras--
Vereanalüüs:
ASLO --200-- FLAGS TULEMUS PIIRID ÜHIKUD
norm abn
CRP G 169,4 (kuni 10,0) MG/L
KUSIHAPE 240 (140- 420) uMOL/L
ASLO ---200---
RF ----0----

RBC 5.00 10e12/L ¤PLT 439 10e9/L
¤HCT 35.5 % ¤MPV 5.9 f1
¤MCV 71 fl
¤RDW 13.8 % WBC 9.5 10e9/L
HGB 137 g/L
MCH 27 pg
¤MCHC 386 g/L
SR----59mult---

Küsimus selline, milliseid analüüse võiks veel teha ja milliseid korrata?Vereanalüüsi tulemused on eilsed.
Kas kopsuklamüüdia analüüsi tuleks ka teha? See on veel tegemata.
Küsimus selline Clamüüdiapneumoniae lgA /lgG /lgM kas need on erinevad analüüsid ja kas oleks mõtekas kõiki teha.
KUSKIL PEAB JU PÕHJUS OLEMA!!!
Ette tänades liigesevalude ja paistetuse käes piinleja.

Arst vastas:

dr Jüri Laasik

Laborimeditsiini arst

HTI Labor, Tallinn

Tere,
Vabandan kõigepealt vastuse viibimise est, aga ei olnud vahepeal internetti käeulatuses.
Antud analüüside põhjal ei saa küll muud diagnoosida kui ainult põletiku olemasolu organismis (SR 59mm/t ja CRP 169,4 mg/L). Ülejäänud analüüsid ei viita küll sellele, et protsess just neis oleks.
Antud situatsioonis ei oska küll muud soovitada kui liigesehaiguste arsti või reumatoloogi poole pöörduda.
Võiks teha ära nii Chl. trachomatise kui Chl. pneumoniae antikehad. Arvan, et kui kopsupoolseid kaebusi pole, siis ei ole vaja teha IgM-tüüpi antikehi, sest need näitavad aktiivseprotsessi olemasolu.

Tervitades
Jüri Laasik