Milliseid analüüse? 01.02.23 / Laborimeditsiin

Külastaja küsib:

Tere!
Milliseid analüüse peaksin valima kui soovin oma raha eest neid tellida?
Viimasel ajal olen hädas rahutute jalgadega, mis värelevad ja surisevad, aga otseselt ei valuta.

Samuti huvitab, et kas veri pole liiga paks? Milliseid analüüse võiksin siis valida?

Tean, et saab igas kliinikus ise tasudes analüüsid anda, perearst kahjuks ei saada, tema ei näe probleemi. Magneesium pole mu jalgade muret igaljuhul lahendanud. Augustis tellis mulle proovid küll, mis olid korras, aga ferritiin oli üsna madal.

Aitäh Teile!

Arst vastas:

Marge Kütt

dr Marge Kütt

Laborimeditsiini arst

Põhja-Eesti Regionaalhaigla

Tere

Rahutute jalgade sündroomi diagnostikaks laboriuuringuid ei kasutata, puuduvad spetsiifilised laboriuuringud. Paks veri ei ole selle sündroomiga kuidagi seotud. Seega selle mure lahendamiseks ei ole tasulistest analüüsidest abi.
Kui soovite kindlasti midagi teha, siis võiks teha üldise hematoloogilise uuringu CBC-5Diff ja ferritiini uuringu, kui viimane on madal olnud. Selliste uuringute eesmärk on rauapuudusaneemia välistamine, mis on sage probleem noorematel naistel.

Lugupidamisega
Marge Kütt