INR 13.10.04 / Laborimeditsiin

Külastaja küsib:

Tere,dr Laasik,

Olen üle 60-ne naine.
Hiljuti tehti vere hüübimisvõime analüüs,kus INR on 0,81.
Mul on ees plaaniline op (nina polüüpide eemaldamine).
Kas on põhjust karta ülemäärast verejooksu? On mu veri liiga paks või liiga vedel? Vabandan asjatundmatu väljendusviisi pärast.

Ette tänades Riina.

Arst vastas:

dr Jüri Laasik

Laborimeditsiini arst

HTI Labor, Tallinn

Tere Riina,
INR normväärtusteks loetakse 0.85 - 125 ühikut. Teie 0.81 ei ole põhjus muretsemiseks, sest mida väiksem on see näitaja, seda paremini veri hüübib. Operatsiooni jaoks on see isegi hea.
Tervitades
Jüri Laasik