Kas vajan borrelioosi ravi? 13.11.23 / Laborimeditsiin

Külastaja küsib:

Septembri keskpaigas avastasin käerandme siseküljel punase laigu väikese musta täpikesega. Nägin vaeva, aga sain selle musta täpi kätte. Luubi all uurides osutus puugi peaks. Oktoobris hakkasid kõik minu liikmed, lihased, kõõlused rohkem või vähem valutama. Eriti öösiti. Perearst saatis vereanalüüsi 01.nov.. SYNLAB-isse . Vastus: borrelia burgdorferi lg G QN 139,3 AU/ml ja lg M QN 2,8. 08.nov tegi perearst korduva testi. Tulemus: borrelia burgdorferi lg G(kinnitav) positiivne. Tõlgendus:esinevad järgmised lg G valgud: P.17, P.19, P. 21+/-,OspC(p.25),P.30,P.31+/-,P.39,VlsE.Valud pole kadunud. Enim valutavad käed, randmed käte luud ja lihased. Lihaseid läbivad valupisted.

Arst vastas:

Marge Kütt

dr Marge Kütt

Laborimeditsiini arst

Põhja-Eesti Regionaalhaigla

Tere

Analüüside alusel olete kokku puutunud borrelioosi tekitajaga. Probleem on selles, et analüüs ei saa näidata, kas ta muutus positiivseks hiljuti või on selline olnud juba mitu aastat.
Kui teil oli tuvastatud puuk ja samal ajal ka punane laik, siis aga ei saa välistada borrelioosi nakatumist septembris.

Kõik sõltub sellest, kas teil on kunagi varem diagnoositud või ravitud borrelioosi.
Kui ei ole, siis mina kalduksin ise pigem ravikuuri soovitama.
Kui aga on varem ravitud, siis on otsus keerulisem. Võib teha, aga kindlat näidustust ei pruugi olla.

Soovitan nõu pidada perearstiga, kes teab teie varasemaid diagnoose. Ja koos otsustada, kas alustate borrelioosi ravikuuri.

Lugupidamisega
Marge Kütt

Kas see arutelu oli kasulik?

Nõuanded teemal: Laborimeditsiin

Borrelioosi analüüsi tõlgendus

Kuna jalalaba hüppeliigese piirkonna punetusele, mis nüüd lillakaks muutunud, mingit põhjust ei leitud, tehti vereanalüüs borrelioosile. Vastuses on määratud S-B burgdorfei IgM - negatiivne
...

Marge Kütt

Vastas dr Marge Kütt

Tere

Kui teie analüüs näitab teile teadaolevalt esmakordselt elus puugiga seotud IgG olemasolu organismis, siis on Doxycyclin ravi kuuri tegemine õigustatud.
Analüüsid jäävad positiivseks ...

Loe edasi

Borrelioos.

Olen põdenud borrelioosi 5-6 aastat tagasi,kuid mulle tundub ,et see annab tunda siiani,liigesed valutavad ,jõuetus ,käisin tegin uued proovid IgG on 75,3 ja IgM ON 14,2,Sooviksin teada kas peaks kordama ...

Marge Kütt

Vastas dr Marge Kütt

Tere

Borrelioosi diagnoosi puhul ei ole lisatud numbrid diagnostilised, tegemist on labori toorandmetega ja kliinilisele hindamisele need ei kuulu.
Kui olete borrelioosi põdenud, siis ...

Loe edasi

kas on tegu kroonilise puukporiloosiga või,siis tagajärgedega mida see haigus tekitab.

Kuskil kasteistaastat tagasi tekkis säärepeale punane laik,arvasin,et on kassihaigus,panin joodi peale,läks poole suuremaks.Lõin käega,las olla.
Suvel lühikeste pükstega käies kadus ära,sügisel tuli ...

Marge Kütt

Vastas dr Marge Kütt

Tere

Kõik liigese ja lihashaigused ei ole kindlasti puukborrelioosi tagajärg. Sageli iagnoositakse borrelioosi üle ja püütakse temaga siduda väga erinevaid kaebusi.

Kui teil on ...

Loe edasi

IgM ja IgG

Tere. Kas IgM 3,5 ja IgG tulemused näitavad, et mul ei ole puukborrelioosi?

Marge Kütt

Vastas dr Marge Kütt

Tere

Teie kaebused ei ole borrelioosi kaebused,äris kindlasti mitte.
Hea meelega vastaksin ka teie borrelioosi analüüsi puudutavale küsimusele, kuid esitus ei ole arusaadav.
Borreelia ...

Loe edasi

Buukborrelioos

Minu 52-aastasel abikaasal algasid 3-aastat tagasi lähimineviku mäluhäired,mis tänaseks on nii tugevalt süvenenud,et segavad igapäevast elu. 4-aastat tagasi oli tal puugist pool selga punane ja arsti juurde ...

Marge Kütt

Vastas dr Marge Kütt

Tere

Laboriuuringu järgi ei ole võimalik eristada, kas inimene on põdenud borrelioosi või lihtsalt kokku puutunud borrelioosi tekitajaga (saanud puugi) ja selle tagajärjel on tal tekkinud ...

Loe edasi


Vaata kõiki nõustamisi

Ei saanud vastust? Küsi arstilt: