Puugi borrelioos 30.10.23 / Laborimeditsiin

Külastaja küsib:

Tere dr. Marge. 21.08.2023 avastati läbipõetud borreloosi. (IgG positiivne,igM negatiivne) 21 päeva võtsin Doxiciclini. 03.10.23. sain jälle puugi hammustuse. 3 nädala mõõdudes 27.10.23 Saaremaal tehtud vereproovist avastati igM negatiivne,,igG positiivne ja nr 137.
Kas see tähendab et organism ikka võitleb läbipõetud borrelioosiga,ja uut nakatumist ei olnud...? Ja mida tähendab kollane värv .?

Arst vastas:

Marge Kütt

dr Marge Kütt

Laborimeditsiini arst

Põhja-Eesti Regionaalhaigla

Tere

Kui olete kunagi põdenud borrelioosi, ska siis, kui pole ennast haigena tundnud, jääb IgG positiivseks terveks eluks. Number ei ole siin oluline ja edaspidises elus seda korduvalt määrata pole mõtet.
Saan aru, et olete ühekordselt teinud läbi ka ravikuuri. Ka seda pole vaja korrata.
Sageli näeme, et kogu elu püsivad IgG näidud põhjustavad patsiendile korduvaid ravikuure jms. Eriarstina soovitan väga mitte pöörata tähelepanu IgG "numbritele", neid väljastavad küll mõned laborid, kuid sellel numbril ei ole patsiendi ja tema haigusega mingit seost, tegemist on laborimeetodist lähtuvate toorandmetega, mida labor tegelikult väljastama ei peaks.

Lugupidamisega
Marge Kütt

Kas see arutelu oli kasulik?

Nõuanded teemal: Laborimeditsiin

Borrelioos

Nädal tagasi hakkasin tundma et käe-ja jalaliigesed on väga valulikud ja nahk oleks nagu paistetanud.Jalga ei saa pöörata hüppeliigesest ja käes ei suuda kohvitassigi hoida.Sõrmed jäävad krampi.Palavik ...

Marge Kütt

Vastas dr Marge Kütt

Lugupeetud patsient

Saan aru, et teil on nädal tagasi tekkinud liigesekaebused, väsimus, ka nägemishäired ja tunnete nahamuutusi. Kindlasti vajavad need sümptomid täiendavat uurimist.
Saan ...

Loe edasi


Vaata kõiki nõustamisi

Ei saanud vastust? Küsi arstilt: