Vereproovi analüüs 16.09.23 / Laborimeditsiin

Külastaja küsib:

Tere!

Lisasin analüüsi vastustest pildi. Eelinfoks: olen 30, ülekaaluline, sünnitanud ei ole, menstruatsioon on üldjuhul regulaarne, kui vahepeal on stressist tsükkel pikemaks làinud. Kroonilistest haigustest täpsustamata astma ning aneemia. Vereproov tehti, et välistada PCOS. Kahjuks arst tuleb tööle alles kahe nädala pärast, kui vereanalüüs tekitab muret. Kas selleks on põhjust? Mis oleksid lisauuringud. Saadetud on ka endokrinoloogi juurde (enne vereproovi võtmist). Aeg alles detsembris.

Arst vastas:

Marge Kütt

dr Marge Kütt

Laborimeditsiini arst

Põhja-Eesti Regionaalhaigla

Tere

Vereproovi tõlgendamiseks on vaja rohkem andmeid, mida teab teie günekoloog. Samuti põhjust ehk millisele kliinilisele küsimusele see vereanalüüs vastama peaks. PCOS diagnoosimiseks peab lisaks AMH vastusele hindama ka piltdiagnostilist ja lokaalset leidu. Seega ma ei hakka ainult vereproovi põhjal tegema meelevaldseid oletusi, see võiks olla vale.
Ma arvan, et lisauuringuid vaja ei ole. Kuna tegemist ei ole erakorralise seisundiga, siis võiks rahulikult oodata oma günekoloogi tagasi ja lasta tal tulemusi (mitte ainult vereproovi tulemusi) endale lahti rääkida.
Midagi väga patoloogilist neis tulemustes mulle silma ei hakka, kuid teiega tegelev günekoloog teab täpsemini.

Lugupidamisega
Marge Kütt

Kas see arutelu oli kasulik?

Nõuanded teemal: Laborimeditsiin

Vere analüüs.

Tere.
Kuidas sellist vereanalüüsi tõlgendada?
Saan aru, et rauda vähe?Saan õigesti aru?
Ja mida siis palju on?

Marge Kütt

Vastas dr Marge Kütt

Tere

Selle vereproovi tõlgendamiseks on vaja näha tervet uuringut, üksikparameetritest on siin vähe. Raua puudus võib olla üks võimalik versioon, kuid mitte ainus.

Lugupidamisega
Loe edasi

Vereproovi näitajad

Tere,

Mul on juba pool aastat mure oma vereproovi pärast. Täna sain eilse analüüsi tulemused, aga ma ei saa aru, mida need lühendid tähendavad. Palun Teie abi selle lahti harutamisel, et saada ...

Marge Kütt

Vastas dr Marge Kütt

Tere

Kui teie probleemiks on seljavalu, siis enamasti lähtub probleem lülisambast. Laboriuuringutel on siin vähe tähendust, antud juhul tehtud hematoloogiline uuring, Crea ja GFR ja uriini ...

Loe edasi

Alaseljavalud ja uriinianalüüsi tõlgendamine

Ma soovin, et Te aitaksite mul tõlgendada uriini,-ja vereproovi tulemusi. Soovin veenduda, et kumbki ei näita põletikku.
Sattusin 10.12 erakorralisse tugevate valudega alaseljas, valu rohkem paremalpool. ...

Marge Kütt

Vastas dr Marge Kütt

Tere

Vereanalüüs põletikule ei viita: Leu (WBC) 6,6 ja CRP 7.
Uriini analüüs on vastukäiva tulemusega - uriini ribaanalüüs on täiesti korras minimaalsete valgu jälgedega, viimane on ...

Loe edasi


Vaata kõiki nõustamisi

Ei saanud vastust? Küsi arstilt: