Testimine 05.09.23 / Laborimeditsiin

Külastaja küsib:

Tere! Kas süüfilise testimisel võivad tulemused olla valenegatiivsed? Olen viie kuu jooksul korduvalt teinud esmased teste ( ka erinevates laborites ), mis kõik on olnud negatiivsed, eelmisel nädalal lasin teha laboris ka eraldi RPR testi, mis ka negatiivne, aga sümtomid on.
Avastasin umbes kuu aega tagasi, et mul on nina peal liblikakujuline lööve ( see on praegu veel palju selgemalt näha kui kuu tagasi ) ja perearst saatis reumatoloogi vastuvõtule ( pole veel käinud ) ja luupuse testile, mis osutus ka negatiivseks. Kas luupuse test võib anda valenegatiivse tulemuse ja kas peaksin tegema kordustesti? Tänan!

Arst vastas:

Marge Kütt

dr Marge Kütt

Laborimeditsiini arst

Põhja-Eesti Regionaalhaigla

Tere

Süüfilise kahtlus algab enda jaoks kahtlasest kontaktist ja edasi tuleb juba laboratoorne kontroll. Kui olete seda korduvalt teinud ja tulemused korras, pole põhjust kahtlustada.
Süüfilis ei ole haigus, millel oleks väga iseloomulik kliiniline pilt. Seega seda diagnoosi ilma laborileiuta ei saa panna.

Ninal olev lööve võib olla seotud erinevate haigustega. Reumatoloogi konsultatsioon oleks siin igaks juhuks vajalik. Erinevalt süüfilisest ei toetu reumatoloogiline diagnoos laboritulemustele, siin on palju muid olulisi uuringuid. Soovitav reumatoloogia konsultatsiooni ära teha.

Teritades
Marge

Kas see arutelu oli kasulik?

Nõuanded teemal: Laborimeditsiin

Testimine

Tere! Kas hilise ravimata süüfilise testimisel võivad AB ja RPR test anda ka valenegatiivsed tulemusi? Kas on mõni hästi täpne analüüs, mida teha? Tänan.

Marge Kütt

Vastas dr Marge Kütt

Tere

Küsimus on pisut ebaselge. Kui süüfilis on olemas ja varasemalt diagnoostitud, siis on tegemist kroonilise infektsiooniga, mis võib aastaid olla vaibefaasis. Markerid on ikka tavapärased, ...

Loe edasi

Testimine

Tere! Kas neurosüüfilise testimise esmane analüüs on T.Pallidum IgG seerumis?

Marge Kütt

Vastas dr Marge Kütt

Tere

Jah, neurosüüfilis on kaugele arenenud süüfilis, mitte omaette haigus. Diagnostika algab tõesti nimetatud uuringust.

Lugupidamisega
Marge Kütt

Loe edasi

Testimine

Tere! Kas 7 kuud tagasi tehtud antibiootikumide kuur ( Helico bakter ) võib mõjutada praegu tehtud süüfilise testi ( laboris tehtud ) õiget tulemust. Sümptomid on, aga testid negatiivsed.

Marge Kütt

Vastas dr Marge Kütt

Tere

Ei, enne oletatavat nakatumist tehtud antibakteriaalne ravi ei tohiks testi tulemust mõjutada.
Süüfilise kliinilise kahtluse puhul oleks näidustatud laboris kinnitavad uuringud. ...

Loe edasi


Vaata kõiki nõustamisi

Ei saanud vastust? Küsi arstilt: