Kalprotektiin 04.04.23 / Laborimeditsiin

Külastaja küsib:

Tere. Vabandan, kuna ei saanud eelmise küsimuse kota vastusest piisaval aru. Vàljaheites leitud helica bakter ja kalprotektriin 630. Kas vôivad olla need omavahel seotud? Gastoenteroloogile pikad jàrjekorrad ja olen vâga mures. Kas see vôib viidata soolevàhile? B 12 tase ka normist ûle

Arst vastas:

Marge Kütt

dr Marge Kütt

Laborimeditsiini arst

Põhja-Eesti Regionaalhaigla

Tere

Soolevähki ei diagnoosita Helicobacter pylori antigeeni ja kalprotektiini uuringuga, seega need ei kinnita ega lükka ümber soolevähi diagnoosi. Soolevähi jaoks määratakse peitverd väljaheites ja selle positiivsuse korral tehakse täiendavad endoskoopilised uuringud.
H. pylori on oluline maokaebuste puhul. Kuid ühtegi seedetrakti haigust ei saa diagnoosida ainult laboriuuringute alusel.
Kui teil on seedetrakti poolt kaebused olemas, siis tuleb gastroenteroloogiga konsulteerida ja konsultatsiooni aeg ära oodata. Kui kaebused puuduvad ja muretsete ainult laboriuuringute tulemuste pärast, siis peate aru pidama selle arstiga, kes teile need uuringud määras. Ilma põhjuseta tehtud uuringute tulemusi on üsna meelevaldne tõlgendada.

Lugupidamisega
Marge Kütt

Kas see arutelu oli kasulik?

Nõuanded teemal: Laborimeditsiin

Helico bakter

Tere. Roojaproovist avastatud helico bakter ja kõrgenenud kalprotektiin(620) Kas need võivad olla omavahel seotud? Samuti on vereanalüüsis B12 vitamiini ûle normi. Keelel katt, väsimus.

Marge Kütt

Vastas dr Marge Kütt

Tere

Keele katt ja väsimus on ebaspetsiifilised sümptomid, nende seostamine H.pylori antigeeni ja kalprotektiiniga on üsna meelevaldne. Viimsed on olulised, kui olemas oleksid konkreetsed ...

Loe edasi


Vaata kõiki nõustamisi

Ei saanud vastust? Küsi arstilt: