Testide usaldusväärsus 17.04.15 / Laborimeditsiin

Külastaja küsib:

Tere!
Kas Prosta-Check® eesnäärme funktsiooni (PSA) kiirtest koduseks kasutamiseks
on usaldusväärne ? Kui test midagi halba ei näita, eesnäärmevähki riski hetkel ei ole? Või oleks kindlam perearsti juurest test teha? Kui tihti peaks end kontrollima
http://www.intime.ee/tooted/prosta-check%C2%AE-eesn%C3%A4%C3%A4rme-funktsiooni-psa-kiirtest-koduseks-kasutamiseks

Arst vastas:

Marge Kütt

dr Marge Kütt

Laborimeditsiini arst

Põhja-Eesti Regionaalhaigla

Tere

Kodused kiirtestid ei ole mõeldud diagnostikaks juhul, kui tegemist on tõelise probleemiga. Kindlasti ei saa nende tulemuse põhjal langetada ühtegi otsust ja ka arstile ei ole nendest abi.

Soovitan kindlasti pöörduda perearsti poole ja teha PSA test, vajadusel lisatakse labori poolt fPSA test ja arvutatakse suhe. See uuring on üheks kriteeriumiks eesnäärme vähi ja lihtsa suurenemise eristamiseks. Uuring üksi seda ei erista, urineerimishäirete ja PSA taseme suurenemise korral tuleks kindlasti konsulteerida uroloogi või androloogiga.

Parimate soovidega
Marge Kütt