D-dimeerid 11.11.14 / Laborimeditsiin

Külastaja küsib:

Tere, viimaste analüüside põhjal oli d-dimeeride näit 1210, muud näitajad olid perearsti sõnul korras k.a INR. Maikuus olid d-dimeerid 820, siis tehti ka jalaveeni uuring, see oli korras. Perearst arvas, et hetkel midagi lisaks vaja teha ei ole. Mind aga paneb see siiski muretsema. Mida peaks- võiks veel teha? Kas d-dimeeride näitaja võiks olla mõjutatud nt menstruatsioonist?

Arst vastas:

Marge Kütt

dr Marge Kütt

Laborimeditsiini arst

Põhja-Eesti Regionaalhaigla

Tere
Kui te olete terve inimene, ei tea endal olevat kroonilisi haigusi ja ei oma hetkel kaebusi, siis D.dimeeride suurenenud väärtus ei pruugi viidata iseseisvale patoloogiale.
D-dimeerid on olulised siis, kui inimesel on teadaolevalt käigusolev tromboos ja teda jälgitakse seisundi lahenemise suhtes. D-dimeerid on väga tundlikud, suurenevad juba väikese traoma, näiteks verevalumi tekke tagajärjel. Seega ebaselgel põhjusel suurenenud väärtus iseseisvat daignostilist väärtust ei oma.

Minul tekitab küsimusi numbriline näit ilma ühikuta, ma ei oska öelda, millises laboris ja millise meetodiga need saadud on.
Kui teil on mure, siis labvõib määrata D-dimeerid üle teie elukohale lähimas haiglalaboris, nende hind ei ole väga kõrge. Tallinnas määravad tasulisi analüüse Ida-Tallinna Keskhaigla ja Põhja-Eesti Regionaalhaigla laborid, mõlemas saate küsida ka lisaks laboriarsti konsultatsiooni, kes teiega koos tulemuse üle vaatab.

Lugupidamisega
Marge Kütt

Kas see arutelu oli kasulik?

Nõuanded teemal: Laborimeditsiin

D-dimeerid

Tervist!Kui on D-dimeerid 0,84ug/ml,aga norm. on 0,0-0,5,kas see tähendab midagi hirmsat ja kas peab seda ravima??

Vastas dr Jüri Laasik

Tere,
D-dimeerid on vere hüübimisel tekkiva fibriini laguprodukt. Normaalselt ei tohiks neid avastatavates kogustes organismis olla. Suurenenud sisaldust täheldatakse süvaveenide tromboosi, kopsuemboolia,arteriaalse ...

Loe edasi


Vaata kõiki nõustamisi