Lümfotsüüdid 02.01.13 / Laborimeditsiin

Külastaja küsib:

Tere! Olen 24a naine ja kuna on soov minna maovähendusoperatsioonile, siis tegin kõik selleks vajalikud analüüsid. Uriiniproovis oli leuktsüütide arv kõrge ja vereproovis näitas lümfotsüütie hulga tõusu. 17.12 käisin verd andmas-sealt need vastused siis. 10.12 käisin ultrahelis, kus vaadatai läbi kõik siseorganid ja need olid korras. Kas lümfotsüütide hulga tõus on midagi halba?? Arst soovitas hematoloogi vastuvõtule minna, Kas see tähendab, et mul võib olla leukeemia? Olen hetkel väga väga mures.

Arst vastas:

Marge Kütt

dr Marge Kütt

Laborimeditsiini arst

Põhja-Eesti Regionaalhaigla

Tere

Oleneb muidugi sellest, kui palju teil lümfotsüüte oli. Tagasihoidlik lümfotsüütidearvu suurenemine viib mõtte eelkõige paranemisperioodis olevale viirusinfektsioonile. liiatigi mainite leukotsüüte ka uriinis, mis viitab kusetrakti põletikule.
Soovitan enne hematoloogi poole pöördumist kindlasti korrata nii vere-kui uriinianalüüsi. Võimalik, et tegemist oli juhuleiuga.Kõige lihtsam on korrata uuringuid oma perearsti juures. Kui soovite uuringuid koos laboriarsti konsultatsiooniga, siis saab neid teha ka meie haiglas Ravi 18 kab.247 tasuliselt, arsti konsultatsioon pärast uuringute valmimist eraldi tasu ei nõua ja uuringuid teeme haigekassa poolt kehtestatud hinna eest. Siis oleks kõiki näitajaid võimalik arvesse võtta ja teie küsimusele täpsemalt vastata.
Loodame, et teie tervis ei nõua muretsemist.
Parimate soovidega,
Marge Kütt