Valepositiivne HIV test 19.07.06 / Laborimeditsiin

Külastaja küsib:

Tere,
Olen 28.aastane naine. Olen käinud 2 korda Verekeskuses doonorverd andmas, viimane kord tuli hiv testi vastus valepositiivne, ehk siis kõrgema etapi kontroll-labori vastus tuli, et test on siiski negatiivne. Leidsin Verekeskuse kodulehelt http://www.verekeskus.ee/index.php?lang=est&id=2,99 infot, et valepositiivse vastuse võib põhjustada: krooniline haigus, haigusjärgne seisund või kasutatud ravimid, inimese organismi omapära. Enese teada olen täiesti terve inimene, ei kurda nagu millegi üle, ravimeid ei kasuta, haige tihti ei ole. Kas peaksin nüüd laksma oma verd kontrollida ning kuhu peaksin pöörduma, et saada teada põhjus, miks vereanalüüs valepositiivse vastuse andis? Ette tänades.

Arst vastas:

dr Jüri Laasik

Laborimeditsiini arst

HTI Labor, Tallinn

Tere,

arvan, et teil pole põhjust muretsemiseks, sest kõige täpsemad uuringud referentslaboris andsid ju negatiivse tulemuse. Kui tunnete, et olete terve inimene, siis võib tõesti tegu olla organismi omapäraga.
Lugupidamisega

Jüri Laasik

Kas see arutelu oli kasulik?

Nõuanded teemal: Laborimeditsiin

Raseduse ajal HIV test

2. novembril sain kaua oodatud kaks triipu, 4. november läksin juba arstile, kes seda kinnitas, samuti andsin veranalüüsid. Täna helistasin, et teada saada, kas kõik on korras, õde luges testi tulemused ...

Marge Kütt

Vastas dr Marge Kütt

Tere

HIV testi tehakse 2 etapis: esimene test on skriiningtest. Kui selle tulemused on negatiivsed, siis edasi ei uurita.
Kui esmase skriiningtesti tulemused on üpositiivsed, siis vajab ...

Loe edasi

VERE ANALÜÜSID

Küsimus järgmine,kas HIV viiruse testimiseks peab kindlasti tegema vastava testi või saab ka üldisest vere uuringust aru,et midagi on viltu? Väga ootan vastust!

Vastas dr Jüri Laasik

Tere,
HIV diagnostikaks on vaja kindlasti teha spetsiifiline test, sest kui üldine vereuuring midagi näitama hakkab, on tegemist juba AIDS-i haigestumisega. HIV-i kandluse määramiseks on kaks võimalust, ...

Loe edasi


Vaata kõiki nõustamisi